Suché, polosuché nebo polosladké víno?


V minulosti převládala u bílých vín obliba v pití suchého vína. To znamená vín do 4g zbytkového cukru na litr.

V poslední době se ale zvyšuje poptávka po polosladkých až sladkých vínech. Tzn. vín z obsahem zbytkového cukru až do 45g na litr u polosladkých a více jak 45 g u sladkých.

Zbytkový cukr ve víně výrazně ovlivňuje chuť, ale i sladké víno se nemusí zdát na chuť tak sladké, pokud má výraznější kyselinky. Chuť takového vína je pak velmi plná a vyvážená.

V naší vinotéce PODVOBRAZ máme zastoupeny polosladká vína ve formě čepovaného Tramínu červeného z vinařství Pavlovín, který patří mezi naše nejvíce prodávané čepované víno.

Specialistou na sladké a polosladké i polosuché vína je v naší vinotéce PODVOBRAZ Vinařství Vinice Hnanice. Nejprodávanější je polosladká Pálava, které je velmi oblíbená a zákazníci se pro ni vracejí .

Chardonnay 2017 z Vinice Hnanice je velmi exkluzivní polosladké víno, které získalo v roce 2019 zlatou medaili na Salónu vín.

Za zmínku stojí i polosladký Solaris, který překvapí chutí bílého rybízu, vůní žluteého melounu a s pikantní kyselinkou na závěr.

Vína z Vinice Hnanice si můžete zakoupit v naší vinotéce a nebo online na eshopu Vinice Hnanice a pak si je můžete v naší vinotéce bez poplatku vyzvednout.